Zasebnost
Nepremičnine
Oglasno sporočilo

WV term na trgu že 150 let

Zametki mariborske družbe WV term, d. o. o., segajo v leto 1863, v čas gradnje železniške proge Dunaj-Trst. S področja remontov vagonov in parnih lokomotiv so se preusmerili leta 1970, zdaj pa delujejo v kotlogradnji. Stavijo na visoko kakovost in razvoj, s svojimi izdelki pa so tako na trgih EU kot v jugovzhodni Evropi.
Avtor
29.09.2013 22:30
Čas branja: 2 min

Podjetje WV term, d. o. o., iz Maribora nadaljuje tradicijo izdelave kotlov podjetja TVT Boris Kidrič. Začetek industrijske proizvodnje pri njih sega v leto 1863, ko so ob gradnji železnice Dunaj-Trst zgradili obrate za remont vagonov in parnih lokomotiv v Mariboru. Letos tako praznujejo 150 let industrijske proizvodnje v njihovi tovarni.

Zdajšnja sodobna kotlogradnja se je v podjetju začela razvijati leta 1970, ko je takratno podjetje TVT Boris Kidrič podpisalo licenčno pogodbo z nemško družbo Stadler in tako nadomestilo proizvodnjo parnih lokomotiv s proizvodnjo kotlov za centralno kurjavo.

wv-term.1380476941.jpg.o.600px.jpg
Izdelki družbe WV term so po izkoristkih, izpustih dimnih plinov ter po oblikovanju na ravni evropske konkurence.

Usmerjeni v obnovljive vire

WV term, d. o. o., zdaj deluje na zelo širokem področju energetike, zlasti obnovljivih virov, razlaga direktor Radislav Marksl. V okviru proizvodnje investicijske opreme izdelujejo kotle na biomaso (sekanci, peleti) zmogljivosti od 13 kilovatov do šest megavatov. Kotli so namenjeni manjšim in večjim objektom, ustrezajo pa tudi daljinskemu ogrevanju. Trenutno sta v dobavi oprema za daljinsko ogrevanje Kozje in oprema za OŠ Puconci. Razen kotlov za ogrevanje proizvajajo še parne kotle na lesne sekance za procesno industrijo, zmogljivosti do tri megavate in za tlake pare do 20 barov.

»Razmeroma nov program je kotelna oprema za sušilnice žit, kjer smo s Fakulteto za strojništvo Univerze v Mariboru razvili povsem nov grelnik zraka. V sklepni fazi montaže je oprema za sušilnico žit moči tri megavate v Prekmurju,« razlaga Radislav Marksl. Dejavni so tudi na področju vročevodnih in parnih kotlov na plin ali kurilno olje. Odmeven projekt iz tega programa je kotlovnica Planina Kranj, kjer sta montirana dva vročevodna kotla moči deset in sedem megavatov. Novost v ponudbi pa so nizkotemperaturni kotli na plin ali kurilno olje zmogljivosti od 130 kilovatov do tri megavate. Njihovo opremo je mogoče uporabiti pri energetskih sanacijah, novogradnjah in daljinskem ogrevanju ter procesni energetiki v industriji.

Razvoj in trdno poslovanje

Podjetje v zadnjih letih ne doživlja rasti obsega proizvodnje, vendar pa mu je s programskim prestrukturiranjem uspelo obdržati več kot 80 zaposlenih. Ustanovili so razvojno skupino, da bi z vključitvijo vrhunskih strokovnjakov izboljšali funkcionalne lastnosti izdelkov in tako povečali konkurenčne prednosti.

Večino prodajo v tujini

So močno izvozno usmerjeni, pri čemer več kot 45 odstotkov vse proizvodnje izvozijo na zahtevne trge EU. Navzoči so tudi na trgih nekdanje Jugoslavije, kjer je blagovna znamka TAM Stadler še zelo čislana. Na trgu nastopajo še z blagovnimi znamkami Bioflamm® in HDG Bavaria pri prodaji programa na lesno biomaso. Ponujajo tudi kotle HDG v Sloveniji, Hrvaški, BiH, Srbiji, Makedoniji in Črni gori.

Na ravni evropske konkurence

Njihovi izdelki so po izkoristkih, izpustih dimnih plinov ter po oblikovanju na ravni evropske konkurence, pravi Marksl. Za ustreznost izdelkov jamči podjetje s certifikati TÜV, ki so sestavni del dokumentacije. Pridobili so tudi certifikat v skladu s standardom ISO 9001 modul B in modul D, ki dokazuje usposobljenost podjetja na področju proizvodnje kotlov. V skladu s slovensko zakonodajo so nosilec spričevala o sposobnosti za varilska dela in za proizvodnjo kotlov ter tlačnih posod višjih tlakov. So tudi nosilec zlatega znaka za kakovost izdelkov SQ. V lasti imajo tudi več patentov in blagovnih znamk.

Napišite svoj komentar

Da boste lahko napisali komentar, se morate prijaviti.